Zbylé frekvence pro mobilní sítě půjdou do aukce, cena začne na 882 milionech | e15.cz

Zbylé frekvence pro mobilní sítě půjdou do aukce, cena začne na 882 milionech

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Martin Siebert, Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Český telekomunikační úřad chce nabídnout zbylé kmitočty pro rychlé mobilní sítě LTE v nové aukci. Vyvolávací cena všech nabízených frekvenčních bloků v pásmech 1800 a 2600 MHz bude dohromady 882 milionů korun. Start výběrového řízení úřad plánuje na letošní podzim.

Veřejná konzultace potrvá jeden a půl měsíce ode dne zveřejnění návrhu. Následně ČTÚ vyhodnotí a zohlední zaslané připomínky k návrhu a připraví konečné znění textu vyhlášení výběrového řízení.

„Vlastní zahájení řízení, včetně vyhlášení termínu pro podání přihlášek, se předpokládá na podzim letošního roku,“ uvedla mluvčí ČTÚ Tereza Špinková.

ČTÚ chce nabídnout čtyři bloky v pásmu 1800 MHz a dva bloky v pásmu 2600 MHz. Nebude přitom omezený rozsah, na který budou moci zájemci přihazovat. Frekvence mají operátoři získat na 15 let.

Budoucí držitelé kmitočtů budou mít povinnost si frekvence mezi sebou případně vyměnit, aby spolu s dříve přidělenými frekvencemi získali ucelenější pásma, v rámci tzv. refarmingu. Budou muset také připravit velkoobchodní nabídku pro případné virtuální operátory.

ČTÚ v loňské aukci prodal kmitočty v pásmech 800, 1800 a 2600 MHz za celkovou vydraženou částku 8,5 miliardy korun. Část kmitočtů již Telefónica, T-Mobile a Vodafone začali využívat v budovaných mobilních sítích LTE.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery