Martin Čaban: Příliš snadné řešení | E15.cz

Martin Čaban: Příliš snadné řešení

Josef Dobeš
Josef Dobeš
• 
ZDROJ: ctk

Martin Čaban

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ministr školství Josef Dobeš chtěl úbytek financí ve své kapitole vyřešit dalším snížením platů takzvaných „nepedagogických pracovníků“. Nakonec couvl a slíbil, že peníze najde jinde. To by opravdu měl.

Platy školních kuchařek se nezdají být hlavním výdajovým problémem českého školství. A víme-li, že průměrný plat nepedagogického pracovníka ve školství je 13 tisíc korun, zdá se, že to nevytrhnou ani zchudlí školníci a uklízečky.

Ty peníze jsou prostě po ruce. Sahat na nepedagogické platy je pro Dobeše účetně jednoduché řešení. Až příliš jednoduché. Je ostuda, že se k němu hodlal uchýlit ministr ze strany, jež se před volbami halasně holedbala zefektivňováním státní správy, vyhazováním úředníků, krocením byrokratického šimla a systémovými úsporami. A je dobře, že tlak Miroslava Kalouska z jedné a odborů z druhé strany donutí Dobeše potrápit si nad úsporami mozek trochu více.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.