Američané přijeli do KLDR vyjednat schůzku Kim Čong-una s Trumpem, delegaci vede Jihokorejec | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Američané přijeli do KLDR vyjednat schůzku Kim Čong-una s Trumpem, delegaci vede Jihokorejec

Američané přijeli do KLDR vyjednat schůzku Kim Čong-una s Trumpem, delegaci vede Jihokorejec
Severokorejský vůdce Kim Čong-un.
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Skupina amerických diplomatů a úředníků přijela do KLDR, kde bude se zástupci severokorejské vlády pracovat na přípravě vrcholné schůzky mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a vůdcem KLDR Kim Čong-unem. Napsal to list The Washington Post. Delegaci podle jeho informací vede bývalý americký velvyslanec v Jižní Koreji Sung Kim, který byl kvůli tomu povolán ze svého současného diplomatického postu na Filipínách.

Přípravy průlomové schůzky se v posledních dnech výrazně zkomplikovaly, když Trump ve čtvrtek oznámil, že summit plánovaný na 12. června ruší. Za důvod svého rozhodnutí označil Kimovy projevy s nepřátelskými výpady proti Spojeným státům. KLDR ale na oznámení zareagovala nečekaně klidně a Trump následně připustil, že schůzka se možná přece jen v plánovaném termínu uskuteční. Naději zvýšilo i jednání lídrů obou korejských států, kteří se překvapivě sešli v sobotu.

Američané se podle listu The Washington Post setkali s náměstkyní severokorejského ministra zahraničí Čche Son-hui. Jednání by měla pokračovat i v pondělí a v úterý. Hlavním tématem má být severokorejský jaderný program.

Kim Čong-un se překvapivě sešel s Jihokorejci v demilitarizovaném pohraničí

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!