Cain prozatím vzdal kvůli rodině boj o Bílý dům | E15.cz

Cain prozatím vzdal kvůli rodině boj o Bílý dům

Herman Cain
Herman Cain
• 
ZDROJ: CTK/AP/Mark Humphrey

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Republikánský prezidentský kandidát Herman Cain, který čelí několika obviněním ze sexuálního obtěžování, prozatím vzdal boj o křeslo amerického prezidenta. Na dnešním shromáždění v Atlantě to Cain oznámil svým stoupencům. Chce se tak prý vyhnout tlaku, který poškozuje jeho rodinu.

Cain prohlásil, že obvinění na jeho adresu jsou „falešná a nepodložená“, napsala agentura Reuters. „Nemám žádné neshody se svou manželkou a ona nemá žádné neshody se mnou,“ řekl Cain o své rodinné situaci. Dnes se s manželkou tváří v tvář setkal poprvé od pondělka, kdy jistá podnikatelka z Atlanty prozradila, že s ní 13 let udržoval nemanželský poměr. Republikánský politik to popřel.

„Nic špatného jsem neprovedl,“ řekl Cain koncem listopadu televizi CNN ohledně nejnovějšího obvinění z nemanželského poměru. Vyloučil, že dotyčná by mohla mít e-maily, dopisy nebo jiný materiál, který by případně mohl sloužit jako důkaz vztahu.

Uvedl, že nemá co skrývat, připustil ale, že ženu z amerického státu Georgia, která za obviněním stojí, zná. Dokonce ji označil za přítelkyni, anebo si prý aspoň dříve myslel, že je jeho přítelkyní. Údajně ji měl i finančně podporovat. Rezolutně popřel, že by za vztahem bylo něco jiného.

Cain se v říjnu překvapivě zařadil na první místo v průzkumech před republikánskými primárkami. Podpora Caina, někdejšího šéfa sítě pizzerií bez zkušeností s politikou, se však propadla poté, co se před několika týdny objevila první obvinění ze sexuálního obtěžování žen. Celkem ho dosud obvinily čtyři ženy.

Cain dnes také uvedl, že později podpoří jiného kandidáta. Zatím však nenaznačil, o koho by mohlo jít. Největší šanci kandidovat za republikánskou stranu v prezidentských volbách v současnosti má bývalý šéf Sněmovny reprezentantů Newt Gingrich a někdejší guvernér státu Massachusetts Mitt Romney. O tom, zda prezidentem zůstane demokrat Barack Obama, nebo zda ho v Bílém domě vystřídá někdo z republikánů, rozhodnou Američané příští rok začátkem listopadu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video