Finsko možná nepřispěje do záchranného programu pro Řecko | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Finsko možná nepřispěje do záchranného programu pro Řecko

Finsko možná nepřispěje do záchranného programu pro Řecko
Timo Soimi
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Finsko se plánovaného třetího záchranného programu pro předlužené Řecko možná nezúčastní. Agentuře Reuters to řekl finský ministr zahraničí Timo Soini, který je členem euroskeptické Strany Finů. "Vláda má v této věci velmi přísnou politiku. Nebudeme akceptovat rostoucí finanční závazky Finska, ani seškrtání dluhů Řecka," sdělil Soini na okraj stranického kongresu.

Záchranné opatření, v jehož rámci by Řecko mělo získat další desítky miliard eur výměnou za další reformy a snižování výdajů, podle ministra fungovat nebude. V dlouhodobém výhledu je prý nejpravděpodobnějším scénářem odchod Řecka z eurozóny.

Zdroj obeznámený s páteční telefonickou konferencí činitelů na úrovni náměstků ministrů financí zemí Evropské unie agentuře Reuters řekl, že Řecko je na cestě k tomu, aby návrh dohody s mezinárodními věřiteli o novém záchranném programu dokončilo do úterý. První část peněz z programu by tak Atény mohly získat do 20. srpna, kdy musejí splatit zhruba 3,5 miliardy eur (95 miliard korun) Evropské centrální bance (ECB).

Soini z vládní nacionalistické Strany Finů je znám jako kritik záchranných opatření, jimiž v době krize Evropská unie pomáhala zemím na pokraji bankrotu.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!