Jihokorejci jedou jednat do KLDR, výsledky odprezentují ve Washingtonu | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Jihokorejci jedou jednat do KLDR, výsledky odprezentují ve Washingtonu

Jihokorejci jedou jednat do KLDR, výsledky odprezentují ve Washingtonu
Kim Čong-un
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Desetičlenná vládní delegace Jižní Koreje odcestuje v pondělí do KLDR na dvoudenní návštěvu, na níž má projednávat možnosti zlepšení vzájemných vztahů mezi Soulem a Pchjongjangem i nastolení dialogu komunistického režimu s Washingtonem. Informoval o tom dnes úřad jihokorejského prezidenta. Po návštěvě Severní Koreje se jihokorejská delegace přesune do Spojených států, aby o výsledcích zpravila tamní činitele, napsala agentura Reuters.

Delegaci povedou šéfové jihokorejské bezpečnosti a její cesta přichází krátce poté, co Jižní Koreu navštívilo několik vysokých severokorejských činitelů během olympiády v Pchjongčchangu. Soul oznámil, že vyslance čekají setkání s nejmenovanými vysoce postavenými zástupci komunistického režimu.

Podle agentury AP přinesly nedávné zimní hry do vztahů na Korejském poloostrově "vzácný moment dobré vůle". Pchjongjang se vyjádřil, že je ochoten obnovit rozhovory s USA a ve stejném duchu se nakonec vyjádřily i Spojené státy, ačkoli zdůrazňují, že jednání neznamenají vyjednávání.

Náš člověk v Pchjongčchangu: Korea vede válku se sponzory

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!