Německá policie zadržela ozbrojence, mířil do Paříže | E15.cz

Německá policie zadržela ozbrojence, mířil do Paříže

německá policie, ilustrační foto
německá policie, ilustrační foto
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německá policie týden před útokem v Paříži zadržela muže, kterého podezřívá, že měl souvislost s atentátem ve francouzské metropoli. Policisté u něj našli velké množství zbraní a zjistili, že mířil do Francie, sdělil dnes bavorský zemský ministr vnitra Joachim Herrmann. Rozhlasová stanice Bayerischer Rundfunk už dříve s odvoláním na zdroje z vyšetřování uvedla, že německá policie o podezřelém ihned po jeho zadržení informovala francouzské kolegy.

Německá policie zadržela na dálnici ze Salcburku do Mnichova jednapadesátiletého občana Černé Hory 5. listopadu v rámci kontrol zaměřených proti pašerákům lidí do Německa. V motorovém prostoru měl profesionálně vytvořenou skrýš, ve které bylo několik střelných zbraní, velké množství střeliva a výbušniny, mimo jiné i trubice s 200 gramy TNT.

„Když někdo přepravuje několik kalašnikovů, ruční granáty a výbušniny, může to být někdo, kdo se podílí na závažné kriminalitě. Podezření směřuje k tomu, že dotyčný jednal s teroristickými úmysly, případně dodával zbraně teroristům,“ řekl Herrmann.

Na základě údajů z mobilního telefonu a z navigace zadrženého dospěla policie k názoru, že mířil do Francie. „Ve spolupráci s francouzskými úřady prověřujeme, zda je zde souvislost s událostmi v Paříži,“ řekl Herrmann.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video