Německo zvažuje obří privatizaci. Na prodej může být pošta, telekom i dráhy | E15.cz

Německo zvažuje obří privatizaci. Na prodej může být pošta, telekom i dráhy

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: ProfDEH, Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německá vláda zvažuje snížení státního podílu ve společnostech Deutsche Telekom a Deutsche Post a mohla by oživit myšlenku prodeje podílu v železniční společnosti Deutsche Bahn. Zde ale bude záležet na podmínkách na trhu. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na dokumenty ministerstva financí.

Dokument o plánech se státními podíly v mnoha podnicích má ministerstvo předložit na zasedání kabinetu ve středu.

Podle zprávy ministerstva by prodej podílu v telekomunikační společnosti Deutsche Telekom měl být „pečlivě prozkoumán“. Stát má v současnosti ve firmě přímo 14,3 procenta, státní banka KfW vlastní dalších 17 procent.

Dalšími kandidáty na prodej jsou poštovní společnost Deutsche Post, železniční Deutsche Bahn a letiště Berlín, Kolín/Bonn a Mnichov.

Ministerstvo však jasně uvádí, že privatizace železniční společnosti by se měla odvíjet od stavu firmy a podmínek na trhu. Součástí privatizace by neměla být železniční infrastruktura. Vláda již dříve plánovala prodej podílu v Deutsche Bahn, po vypuknutí finanční krize v roce 2008 ale tyto plány zrušila.

Zpráva o státních podílech ve firmách byla naposledy zveřejněna v roce 2012. Ve zprávě nejsou pro prodeje podílů uvedeny žádné lhůty.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video