Požár dubajského hotelu je pod kontrolou, vyžádal si 16 zraněných | E15.cz

Požár dubajského hotelu je pod kontrolou, vyžádal si 16 zraněných

Hoříčí hotel Address Downtown v centru Dubaje
Hoříčí hotel Address Downtown v centru Dubaje
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rozsáhlý požár, který na Silvestra vypukl v luxusním hotelu Address Downtown v centru Dubaje, už mají hasiči pod kontrolou. Po více než dvaceti hodinách boje s plameny v 63patrovém mrakodrapu v nejlidnatějším městě Spojených arabských emirátů doutná jen několik menších ohnisek, uvedl server BBC. Úřady nyní vyšetřují, co požár způsobilo.

Plameny zachvátily velkou část hotelu jen několik hodin před začátkem novoročních oslav. Svědci tvrdí, že slyšeli exploze provázející vypuknutí požáru. Televize CNN s odvoláním na jednoho z nich uvedla, že oheň vypukl v rezidenci ve 20. podlaží hotelu, kde začaly hořet závěsy.

Evakuace podle hostů proběhla převážně hladce a organizovaně. Nejméně 16 lidí nicméně přitom kvůli kouři a tlačenici utrpělo lehká zranění a jednoho člověka postihl infarkt.

Jako předčasné oslavy

Dopisovatelka CNN Jacqueline Hurtadová byla v restauraci nedaleko hotelu, když uslyšela explozi, která zněla „jako hlasité prásknutí“. V tu chvíli si myslela, že předčasně začal silvestrovský ohňostroj. „Ale pak jsme najednou viděli křičet a utíkat lidi,“ řekla. Brzy úřady evakuovaly i restauraci, kde seděla. „Požár postupoval hrozně rychle,“ dodala.

Jsou tam velké plameny a je slyšet, jak se stavba propadá, ozývají se dunivé rány

Bruce Szczepanski, který požár sledoval z balkonu nedalekého hotelu, sdělil CNN, že několik hodin po vypuknutí požáru bylo stále slyšel praskání v budově. „Jsou tam velké plameny a je slyšet, jak se stavba propadá, ozývají se dunivé rány,“ popisoval.

Hotel Address Downtown stojí jen 600 metrů od nejvyšší budovy světa Burdž Chalífa, kde na tradičně velkolepý silvestrovský ohňostroj před půlnocí čekalo podle některých zdrojů až kolem jednoho milionu lidí. Rozsáhlý požár nakonec oslavy nenarušil a pyrotechnická show proběhla podle plánu.

Ráno se v okolí hotelu otevřely restaurace, ale jejich nabídka byla omezená, protože úřady přerušily dodávky zemního plynu do oblasti. Po celý den ještě bylo vidět, jak z budovy stoupá kouř a jak hasiči mrakodrap nepřetržitě ochlazují a snaží se zlikvidovat i zbylá ohniska požáru.

Hotel Address Downtown, jehož výška přesahuje 300 metrů, byl postaven v letech 2005 až 2008 a otevřen byl v říjnu 2008. Ve 63 podlažích je 171 pokojů, 25 apartmánů, 626 rezidencí a také sedm restaurací.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video