Rozšiřování Panamského průplavu bude hotovo v dubnu 2016 | E15.cz

Rozšiřování Panamského průplavu bude hotovo v dubnu 2016

Panamský průplav, Pohled na zdymadla Gatun Locks
Panamský průplav, Pohled na zdymadla Gatun Locks
• 
ZDROJ: Stan Shebs, CC BY SA 3.0, wiki

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nová část Panamského průplavu bude po několika odkladech a překročení rozpočtu dostavěna v dubnu 2016. Oznámila to panamská vláda. V noci na středu dělníci instalovali poslední ze 16 obřích vrat plavebních komor, která jsou součástí rozšíření této vodní cesty. V příštích týdnech bude následovat nejkritičtější fáze projektu, a sice napouštění vody.

Po modernizaci by průplavem měly být schopny proplouvat lodě s nákladem až 14.000 kontejnerů, což je trojnásobek současné kapacity. Rozšiřování kanálu provádí konsorcium firem z Belgie, Itálie, Panamy a Španělska.

„Zbývá ještě 11 měsíců, prvního dubna 2016 bude průplav otevřen pro mezinárodní lodní dopravu,“ sdělil ministr pro provoz průplavu Roberto Roy. „Teď potřebujeme jen šlápnout na plyn a stavbu dokončit,“ citovala ho zahraniční média. Modernizace průplavu byla zahájena v roce 2007 a měla být hotova v roce 2014, ke stému výročí vzniku Panamského průplavu. Projekt ale poznamenaly opakované průtahy.

prvního dubna 2016 bude průplav otevřen pro mezinárodní lodní dopravu

Nyní má stavba již roční zpoždění a její cena dosáhla 5,25 miliardy dolarů. To je o dvě miliardy více, než slibovalo konsorcium firem v čele se španělskou společností Sacyr, které vyhrálo soutěž na rozšíření průplavu.

Sdružení zvítězilo s cenou 3,2 miliardy dolarů, která byla výrazně nižší, než kolik nabízela konkurence i kolik činil odhad panamského úřadu PCA, který kanál spravuje. Odhadní cena činila 3,8 miliardy dolarů. Později ale společnost Sacyr přišla s tvrzením, že dostala od PCA nepřesné informace o řadě věcí souvisejících se stavbou a že náklady nepředvídatelně vzrostly.

Panamským průplavem prochází asi pět procent veškeré světové námořní dopravy, přičemž nejvíce ho využívají Spojené státy a Čína. Kapacita 100 let staré stavby už ale nestačí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video