Rusko vytvoří čtyři nové vojenské divize, reaguje prý na aktivity NATO | E15.cz

Rusko vytvoří čtyři nové vojenské divize, reaguje prý na aktivity NATO

Ruský voják
Ruský voják
• 
ZDROJ: CTK/AP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ozbrojené síly Ruska budou na západě a v centrální části země posíleny o čtyři nové divize v reakci na růst aktivit Severoatlantické aliance, řekl vrchní velitel pozemních vojsk generálplukovník Oleg Saljukov.

„V roce 2016 budou vytvořeny tři divize ve směru na západ a jedna v centrální části,“ prohlásil generál. Dodal nicméně, že tyto jednotky se zformují z již existujících brigád.

„Vytvoření nových divizí je jedním z opatření přijatých v reakci na zvýšení intenzity manévrů členských zemí NATO, kterou v poslední době pozorujeme,“ dodal Saljukov.

Moskva dává v poslední době výrazně najevo, že posiluje své ozbrojené síly. Potvrzuje to i další dnešní zpráva agentury RIA Novosti, podle níž náčelník generálního štábu ruských ozbrojených sil armádní generál Valerij Gerasimov informoval o nové či modernizované výzbroji, kterou ruské vojsko dostalo.

Generál především sdělil, že ruské strategické jaderné síly dostaly deset modernizovaných strategických bombardérů Tu-160, Tu-95 a Tu-22. Kromě toho připomněl, že do výzbroje ruského námořnictva už byly zařazeny nové jaderné raketové ponorky Alexandr Něvskij a Vladimir Monomach.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video