Šetřete, nabádá EU. Komisaři ale nejradši jezdí v mercedesech S | E15.cz

Šetřete, nabádá EU. Komisaři ale nejradši jezdí v mercedesech S

Mercedes třídy S
Mercedes třídy S
• 
ZDROJ: autorevue.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Evropští komisaři jezdí služebně výhradně velkými německými vozy Mercedes, Audi a BMW. Napsal to dnes server Public Service Europe s tím, že přes výzvy komise k energetické úspornosti je ve vozovém parku eurokomisařů jen jeden hybridní automobil. V ostatních případech jde o luxusní vozy s velkou spotřebou.

Pro služební potřeby 27 komisařů je určeno 29 vozů. Z bezpečnostních důvodů není možné zveřejnit, v jakém konkrétním voze daný komisař služebně jezdí, napsal server. Ve vozovém parku je ale na každý pád jen jeden hybrid, Mercedes třídy E.

Nejpopulárnější jsou velké mercedesy třídy S, který stojí 80 tisíc až 150 tisíc eur (dva miliony až 3,9 milionu korun), uvádí Public Service Europe. Jezdí s nimi 12 komisařů.

Ze čtyř vozů BMW tři patří do luxusní řady 7 a jeden k vyšší střední třídě řady 5. Server připomíná, že tyto vozy se prodávají i v hybridní verzi, tedy s benzínovým motorem kombinovaným s elektromotorem, ale komise je nepoužívá. Dalších deset komisařů jezdí ve velkých vozech Audi A8 a dva v Audi A6.

Podle serveru komise má služební vozy na leasing. Eurokomisaři mají pro leasing k dispozici 2000 eur na měsíc a mohou si vůz vybrat sami, uvedl Public Service Europe.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.