Finsko: Při střelbě zahynula starostka a novinářka | E15.cz

Střelba ve Finsku: Útočník zabil starostku a dvě novinářky

ČTK

Tři ženy zastřelil v noci na dnešek mladý muž před restaurací v městečku na jihovýchodě Finska. Oběťmi střelce se staly starostka města a dvě místní novinářky, oznámila dnes na tiskové konferenci policie. Potvrdila zároveň, že pachatel byl zadržen a vyslechnut. Motiv jeho činu ale zatím stále není jasný.

 

Incident se odehrál kolem půlnoci ve městě Imatra u hranic s Ruskem, které má 28 tisíc obyvatel. Před restaurací na pěší zóně v centru, kde se nacházejí i noční kluby, střílel třiadvacetiletý místní občan. Své tři oběti zasáhl každou několika ranami z pušky do hlavy a trupu. Očití svědci oběti identifikovali.

K místu zrovna v té době přijíždělo hlídkové policejní auto. Střelec nekladl při zadržení policistům odpor.

Finsko vyzkouší zaručený příjem, skupina obyvatel dostane 15 tisíc měsíčně

Místní úřady otevřely po incidentu krizové centrum. "Byli tam lidé, když se to stalo. V tak malém městě je to dost velký incident a mnoho lidí zažilo šok," řekla mluvčí místního sociálního a zdravotnického odboru.

Finsko s 5,4 milionu obyvatel je zemí se silnou loveckou tradicí. Oficiálně registrováno je v zemi 650 tisíc držitelů zbraní, případy zabití člověka s jejich použitím jsou ale vzácné. Po dvou případech střelby ve škole v minulých deseti letech byly ale zbrojní zákony ve Finsku zpřísněny.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!