Nejdražší auta slavných: Kdo se vozí v unikátu za 800 milionů korun?

Rolls-Royce Silver Cloud z roku 1959 americké zpěvačky Beyoncé, který dostala od svého manžela. Jeho cena je odhadována na milion dolarů (22 mil. Kč).

Rolls-Royce Silver Cloud z roku 1959 americké zpěvačky Beyoncé, který dostala od svého manžela. Jeho cena je odhadována na milion dolarů (22 mil. Kč). Zdroj: Profimedia.cz

Legendární podvodní Lotus Esprit z bondovky Špion, který mě miloval si za přibližně 20 milionů korun koupil Elon Musk.
Americký rapper Jay-Z má ve sbírce Mercedes Maybach Exelero. Jeho cena se odhaduje na 8 milionů dolarů (175 mil. Kč).
Fotbalista Cristiano Ronaldo si pořídil unikátní LaFerrari 2014. Jeho cena je odhadovaná až na 2,6 milionu dolarů (56 mil. Kč)
Aston Martin One-77: Těchto aut se vyrobilo pouhých 77 kusů a jeden si koupil kamerunský fotbalista Samuel Eto'o. Jeho cena je odhadovaná asi na 40 mil. Kč.
Porsche 959, které učarovalo i komikovi Jerrymu Seinfeldovi. Jeho hodnota je odhadována na 15 milionů korun.
61
Fotogalerie

Vydělávají miliardy a tomu odpovídají i jejich garáže. Slavné tváře si potrpí na luxus a nejinak je tomu u jejich vozů. Někteří však mají ve svých sbírkách opravdové rarity, jejichž hodnota se šplhá do desítek až stovek milionů korun. Třeba světoznámý návrhář Ralph Lauren (82), který vlastní jeden z pouhých dvou dochovaných automobilových klenotů Bugatti Type 57SC Atlantic. Na jeho cenu a další nejdražší vozy slavných se podívejte v galerii.