Britské automobilce Vauxhall klesá prodej. Zruší čtyři sta pracovních míst | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Britské automobilce Vauxhall klesá prodej. Zruší čtyři sta pracovních míst

Britské automobilce Vauxhall klesá prodej. Zruší čtyři sta pracovních míst
Vauxhall
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Britský výrobce aut Vauxhall zruší v britské továrně v Ellesmere Port zhruba 400 pracovních míst. Důvodem je pokles prodeje, uvedla BBC. Vauxhall má v Británii 4500 zaměstnanců, z toho 1800 v Ellesmere Port. Vauxhall patří francouzské automobilové skupině PSA Group. Mluvčí uvedl, že automobilka čelí obtížným podmínkám na evropském trhu.

Ellesmere Port vyrábí modely Astra. PSA rovněž upozornila, že výrobní náklady v závodě jsou vyšší než v jiných podobných závodech skupiny.

PSA dokončila převzetí automobilky Vauxhall a německé značky Opel od americké General Motors letos v srpnu. Stala se tak druhou největší automobilkou v Evropě za Volkswagenem.

Norská vláda přehodnotí dotace na elektromobily. Vadí jí luxusní Tesly

Mluvčí Vauxhallu upřesnil, že automobilka zruší v závodě v Ellesmere Port jednu ze dvou směn a dodal, že rozhodnutí nesouvisí s brexitem, tedy s odchodem Británie z Evropské unie. Má pouze zajistit konkurenceschopnost v měnícím se automobilovém odvětví.

Generální ředitel PSA Carlos Tavares v září uvedl, že kvůli nejasnostem kolem brexitu je obtížné rozhodnout o strategii Vauxhallu.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!