Dolar slábne kvůli menším obavám z koronaviru, libře pomohl zlepšující se stav Johnsona | E15.cz

Dolar slábne kvůli menším obavám z koronaviru, libře pomohl zlepšující se stav Johnsona

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Americký dolar zlevňuje v důsledku poklesu obav z dalšího šíření koronaviru, který snížil poptávku po bezpečných měnách. I nadále jej oslabuje také ve čtvrtek oznámený záchranný balíček americké centrální banky (Fed) na úvěry malým a středním podnikům a místní samosprávě.

Kolem páté hodiny středoevropského času ztrácel dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, 0,1 procenta na 99,40 bodu. Jeho vývoj naznačuje, že dolar by mohl vykázat i celotýdenní pokles.

Naopak britské libře pomohly zprávy o lepšícím se stavu ministerského předsedy Borise Johnsona hospitalizovaného kvůli nemoci covid-19, který ve čtvrtek opustil jednotku intenzivní péče. Britská měna si ve stejnou dobu k dolaru připisovala 0,2 procenta na 1,2483 dolaru. Euro na ni pak ztrácelo 0,02 procenta na 0,8769 libry.

Euro k dolaru přidávalo 0,2 procenta na 1,0947 dolaru Za celý týden by k němu dolar mohl oslabit o 1,3 procenta.

Fed se chystá společnostem, které zaměstnávají do 10 tisíc lidí, poskytovat prostřednictvím bank čtyřleté půjčky. Kromě toho bude kupovat dluhopisy vydané jednotlivými americkými státy, hustě obydlenými okresy a městy.

Páteční aktivita na finančních trzích byla značně utlumená kvůli velikonočním svátkům. Podepsala se na ní uzávěrka v Austrálii, Hongkongu, Singapuru, Británii a ve Spojených státech.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah