Pražská burza i nadále posiluje, Erste si připsala téměř šest procent | E15.cz

Pražská burza i nadále posiluje, Erste si připsala téměř šest procent

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Pražská burza posílila třetí den v řadě, dnes index PX vzrostl o 1,94 procenta na 883,95 bodu. Dařilo se většině akcií, nejvýrazněji, o téměř šest procent, si polepšila Erste Bank. O necelá tři procenta zdražila technologická společnost Avast a o dvě a půl procenta pojišťovna VIG. Naopak jedinou ztrátovou emisí byla dnes mediální společnost CME, která přišla o necelé procento. 

Erste Bank podle Josefa Dudka z Fio banky dnes dále těžila ze zisků evropského bankovního sektoru. „Další vývoj rakouské bankovní emise bude ovlivněn zítřejším (čtvrtečním) výsledkovým reportem,“ podotkl. Dnes titul přidal 5,8 procenta na 547,40 koruny. Druhá rakouská emise pojišťovna VIG zhodnotila své akcie o 2,49 procenta, jedna tak vyjde na 510 korun. Společnost Avast si polepšila o 2,77 procenta na 144,80 korun.

České banky a energetická firma ČEZ zaznamenaly menší přírůstky. Moneta Money Bank získala 0,78 procenta na 52 korun, Komerční banka 0,77 procenta na 522 korun a ČEZ 0,75 procenta na 470 korun.

Koruna dnes opět posílila k hlavním světovým měnám. Vůči euru podle serveru Patria Online zpevnila o pět haléřů na 27,12 koruny za euro, k dolaru si polepšila o osm haléřů na 25,00 korun za dolar.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah