Byznysový epilog Václava Hollera. Nedostižný majitel padlého Cryfinu skončil v konkurzu

Zakladatel zkrachovalé kryptoměnové společnosti Cryfin Václav Holler

Zakladatel zkrachovalé kryptoměnové společnosti Cryfin Václav Holler Zdroj: Cryfin

Věřitelé zkrachovalého kryptopodnikatele Václava Hollera dostali v červnu další důvod ke skepsi. Majitel firmy Cryfin, za jehož padlým byznysem zůstaly dluhy v objemu bezmála jedné a čtvrt miliardy korun, se totiž těsně před začátkem léta ocitl v konkurzu. Krajský soud v Českých Budějovicích jej na Hollerův majetek prohlásil v zásadě jako poslední zbývající možnost poté, co se byznysmen nepokusil nabídnout jakýkoli plán na uspokojení svých věřitelů ani nežádal o své oddlužení. 

„Vzhledem ke skutečnosti, že již uplynuly zákonné lhůty pro podání návrhu na reorganizaci i na povolení oddlužení, rozhodl soud o řešení úpadku konkurzem,“ vysvětlil v červnovém rozhodnutí o uvalení konkurzu na Václava Hollera samosoudce českobudějovického krajského soudu Miroslav Veselý.

Holler je od listopadu loňského roku v insolvenci. Konkurz je takovou formou řešení insolvence, kdy se neočekává obnovení podnikání a věřitelé dostávají vyplacený podíl z prodeje majetku dlužníka. Jak ale začátkem června uvedl tehdejší insolvenční správce Hollera, firma EF Insolvence, Hollerův majetek jen lehce převyšuje 6,5 milionu korun. 

„S ohledem na výši závazků se reálná pozice věřitelů vstupem do konkurzu podstatně nezměnila. Snad jen ztratili zbytky naděje na alespoň minimální uspokojení jejich finančních nároků, což mohl ukázat reorganizační plán,“ uvádí ekonom a partner společnosti Moore Czech Petr Kymlička.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!