ČSA obnovily provoz, další problémy můžou přijít po víkendu | E15.cz

ČSA obnovily provoz, další problémy můžou přijít po víkendu

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: CSA

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
České aerolinie (ČSA) plně obnovily provoz, který byl v předchozích dvou dnech narušený protestem pilotů. Protestní akce neovlivní víkendové odlety letadel ČSA, uvedla mluvčí společnosti Hana Hejsková. Piloti ČSA v pátek ukončili první fázi protestu, při níž odmítli létat. České sdružení dopravních pilotů (CZALPA) ale vyhlásilo stávkovou pohotovost a připravuje případnou stávku.

„Ráda bych znovu potvrdila, že cestující Českých aerolinií se nemusejí obávat, že by jejich cestovní plány v průběhu víkendu narušila nátlaková akce odborové organizace CZALPA, která probíhala ve dnech 1. až 2.prosince 2011,“ uvedla mluvčí. „Nyní je již letecký provoz plně obnoven,“ dodala.

Mluvčí sdružení pilotů Filip Gaspar dnes potvrdil páteční informace, podle nichž měla většina pilotů ČSA nastoupit v sobotu do práce. „Nepředpokládám, že by mělo dojít k nějakému zásadnímu narušení provozu,“ podotkl s tím, že případné další formy protestu se dají očekávat až po víkendu.

„Stroje a kapacita jiných dopravců pomohly už včera eliminovat dopady aktuálního dění na cestující. Jak České aerolinie avizovaly, stejným způsobem jsou připraveny zajistit provoz i o víkendu tak, aby s jistotou probíhal zcela bez problémů“, upřesnila dnes mluvčí ČSA.

Aeroliniím se v pátek podařilo protest eliminovat tím, že si pronajaly dostatečné množství náhradních letadel i s posádkami, které začaly létat podle letového řádu. Během pátku ČSA nevypravily tři zpáteční lety, ve čtvrtek 25. Piloti ČSA podle Gaspara proto požádali své zahraniční kolegy, aby byli vůči nim kolegiální a při případném dalším protestu nenasazovali svá letadla na linky ČSA.

Sdružení pilotů poukazuje na špatnou situaci ČSA i její prodej. Piloty, kteří protestují proti převádění letadel ČSA z mateřské firmy do dceřiné společnosti, v pátek ostře odsoudil premiér Petr Nečas.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah