Dozorčí rada DPP nechce od Eriky aplikaci na předplacené jízdné | E15.cz

Dozorčí rada DPP nechce od Eriky aplikaci na předplacené jízdné

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Stepan Bruner

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pražský dopravní podnik by neměl rozšiřovat smlouvu s firmou Erika o mobilní aplikaci pro nákup předplatných jízdenek na MHD. Vyplývá to z aktuálního usnesení dozorčí rady podniku. Dozorčí rada navíc představenstvu doporučila, aby s firmou začalo jednat o úpravě marží a odstranění exkluzivity v rámci prodeje elektronického jízdného. Konečné rozhodnutí bude právě na představenstvu.

Aplikace pro chytré telefony měla být jednou z alternativ pro dožívající projekt opencard. Proti další spolupráci s firmou Erika se ale zdvihly hlasy kritiků. Představenstvo dopravního podniku se nedávno usneslo, že po polovině roku 2018 neprodlouží letitou a podle některých spornou smlouvu s Erikou na sms jízdenky.

„Žádné takové informace nemáme,“ řekl k usnesení dozorčí rady ředitel společnosti Erika Pavel Zákravský. „Obecně mohu říci, že pokud nás vedení dopravního podniku v této věci osloví, jsme připraveni jednat,“ doplnil.

Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) před časem v souvislosti s potížemi s opencard zmínila možnost rozšířit spolupráci s Erikou ohledně elektronického jízdného. Cestující by se tak mohli v MHD prokazovat mobilním telefonem.

Dopravní podnik se vyrovnává s řadou problematických a nevýhodných smluv z minulosti

Nápad ale vyvolal bouřlivé reakce. Proti se postavila i Trojkoalice, která Praze vládne spolu s ČSSD a ANO. Připomněla, že firma Erika vznikla transformací firmy Crowsnest, kterou kvůli zakázkám pro dopravní podnik vyšetřuje policie.

Dopravní podnik se vyrovnává s řadou problematických a nevýhodných smluv z minulosti. Finančně jej tíží některé nevypověditelné smlouvy, třeba na nákup nízkopodlažních tramvají za miliardy.

Karta opencard Prahu stála 1,75 miliardy korun. Je spojena s údajně nevýhodnými smlouvami z minulosti. Praha se o budoucnosti opencard pře s vlastníkem práv k projektu, firmou eMoneyServices (EMS).

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah