DPP hledá dodavatele jízdenek. Už tendrem | E15.cz

DPP hledá dodavatele jízdenek. Už tendrem

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: E15

Hana Boříková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dodávky papírových jízdenkek na příští čtyři roky jsou předmětem právě probíhajícího tendru Pražského dopravního podniku (DPP). Objem zakázky odhaduje na 170 milionů korun bez DPH.

Prvním „kvalifikačním“ kolem prošly podle informací DPP dva uchazeči, kteří mají nyní podat nabídku. Firma by vítězného dodavatele ráda využívala už od září.

Tyto služby dosud zajišťovala Státní tiskárna cenin (STC), na kterou se podnik obrátil na začátku loňského roku poté, co se mu podařilo zrušit podezřelou smlouvu se společností Neograph uzavřenou bez tendru. Ta odváděla 17 haléřů z každé jízdenky firmě na Panenské ostrovy a ta vyplácela peníze pražskému lobbistovi Ivo Rittigovi za nespecifikované služby.

Jak se deníku E15 podařilo zjistit, jedním z finalistů tendru je právě státní tiskárna. Potvrdil to její obchodní ředitel Tomáš Vydra s tím, že jde o relativně velký tendr, který může zároveň posloužit jako dobrá reference. STC vyrábí dopravní jízdenky pro řadu dopravních podniků včetně Brna a Ostravy, pro stát zajišťuje tisk bankovek a výrobu a personalizaci osobních dokladů. Jízdenky obsahují speciální ochranné prvky, jako jsou například gilošové prvky, speciální barvy, hologramy nebo mikroperforace.

Kauza odstartovala další prověrky
Městský soud v Praze minulý týden zamítl Rittigovu žalobu na Nadační fond proti korupci, v níž požadoval, aby fond ze svých stránek odstranil (mimo jiné) zprávu, že provize končila právě u pražského lobbisty. Soud má za to, že fond prokázal pravdivost svých konkrétních tvrzení. Kauza s jízdenkami odstartovala prověřování dalších sporných kontraktů dopravního podniku, mimo jiné i na služby SMS jízdenek.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.