Firma, která údajně připravila Prahu o stamiliony, dostane novou smlouvu | E15.cz

Firma, která údajně připravila Prahu o stamiliony, dostane novou smlouvu

Firma, která údajně připravila Prahu o stamiliony, dostane novou smlouvu
Jízdenky do MHD Praha
• 
ZDROJ: Anna Vacková, E15

ČTK
čap

Pražský dopravní podnik (DPP) prodlouží kritizovanou smlouvu s firmou Cross Point na prodej jízdenek ve vestibulech metra. Nepodařilo se mu vybrat nového dodavatele. Cross Point přitom údajně prodávala jízdenky ve vestibulech metra čtyřikrát dráže než její předchůdce a město tak připravila o stamiliony.

Původní smlouva s Cross Point, kterou podnik vloni na podzim kvůli nevýhodnosti vypověděl, končí v závěru února.

Nová dohoda s Cross Point potrvá od března do konce srpna a podle mluvčího podniku Jiřího Štábla bude nastavena pro podnik výhodněji, než tomu bylo v minulosti. Podnik tím prý ušetří zhruba deset milionů. Kolik za služby do léta zaplatí, neuvedl.

„Další způsob provozování prodejních míst ve vestibulech metra DPP diskutuje se zástupci hlavního města,“ doplnil mluvčí. Tendr na čtyřletý prodej jízdenek za 170 milionů podnik na začátku roku zrušil, přihlásil se totiž jen jeden uchazeč.

Původní smlouvu s Cross Point už dřív podnik označil za předraženou. Údajně nevýhodnými službami spojenými s prodejem jízdenek v metru se navíc od loňska zabývá policie. Zakázka pro DPP byla podle ní zmanipulována ve prospěch dodavatele. Kriminalisté kvůli tomu stíhají čtyři lidi. Mezi nimi bývalého ředitele dopravního podniku Martina Dvořáka a jednatele Cross Point Pavla Švarce.

Muži čelí obvinění z porušení povinnosti při správě cizího majetku a z pletich při veřejné soutěži a veřejné dražbě, za což hrozí až osmileté vězení. Oba jakékoli provinění popírají. Mezi stíhanými v této části kauzy je podle médií i bývalý radní pro dopravu Radovan Šteiner, exředitel úseku služeb dopravního podniku Tomáš Petana.

Autor: ČTK, čap
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!