Jízdenky pro pražskou dopravu dodá Státní tiskárna cenin. Dopravce ušetří | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Jízdenky pro pražskou dopravu dodá Státní tiskárna cenin. Dopravce ušetří

Jízdenky pro pražskou dopravu dodá Státní tiskárna cenin. Dopravce ušetří
Dopravnímu podniku bude dodávat jízdenky Státní tiskárna cenin
• 
ZDROJ: ctk

ČTK, nos

Tendr na tisk jízdenek pro pražský dopravní podnik (DPP) vyhrála Státní tiskárna cenin. Ta bude jízdenky DPP dodávat v letech 2013 až 2017 a celkem vyjde pětiletý kontrakt DPP na 170 milionů korun. Uvedla to zástupkyně mluvčího DPP Aneta Řehková.

Cena tisku jedné jízdenky je nyní 0,269 koruny. Vysoutěžená cena nové jízdenky je podle dopravního podniku téměř o třetinu nižší než v roce 2011, kdy část dodávky jízdenek stála až 0,37 koruny za kus. Jízdenky mají nové prvky jako hologramy, QR kódy nebo speciální chemické barvy.

„Zakázka na tisk jízdenek v minulých letech byla předmětem mnoha diskuzí, a proto věřím, že dopravní podnik má nyní stabilního a transparentního dlouholetého dodavatele. Současně budou mít jízdenky vyšší stupeň zabezpečení, čímž zamezíme jejich falšování a případným únikům příjmů dopravního podniku. Touto cestou bude Dopravní podnik pod mým vedením pokračovat,“ uvedl generální ředitel DPP Jaroslav Ďuriš.

Kromě samotných jízdenek bude tiskárna DPP dodávat mimo jiné také průkazky MHD, kontrolní jízdenky, potvrzení o studiu, doklady o zaplacení přirážky nebo pokutové bloky. „Všechny jízdní doklady obsahují ochranné prvky proti možnosti jejich zneužití paděláním,“ doplnila Řehková.

Konečně průhledná zakázka

Státní tiskárna cenin dodávala jízdenky DPP již od května 2012 poté, kdy podnik ukončil spolupráci s firmou Neograph, která měla být pro DPP nevýhodná. Protikorupční fond dříve uvedl, že aby firma Neograph získala zakázku, musela v roce 2007 přistoupit na podmínku, že vztah mezi ní a DPP bude zajišťovat zprostředkovatelská firma Cokeville Assets z Britských Panenských ostrovů.

Té se prý společnost Neograph zavázala platit 17 haléřů z každé jízdenky. Peníze prý měly ukončit u lobbisty Ivo Rittiga. „Jsem přesvědčen, že transparentní kontrakt se Státní tiskárnou cenin je zárukou kvality jízdenek i potřebných bezpečnostních parametrů,“ řekl radní Jiří Pařízek (TOP 09). Protikorupční policie již v souvislosti s tiskem a dodávkou jízdenek obvinila několik lidí včetně exředitele DPP Martina Dvořáka.

Autor: ČTK, nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!