Letiště na Rhodu bylo zavřené, na odlet čekaly i stovky Čechů | e15.cz

Letiště na Rhodu bylo zavřené, na odlet čekaly i stovky Čechů

Řecko - ilustrační foto
Řecko - ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Několik stovek českých turistů nemohlo v noci odletět na řecký ostrov Rhodos, protože tamní letiště bylo kvůli poškození přistávací dráhy a následné opravě několik hodin uzavřeno. Další Češi čekali na odlet na Rhodu. Řekla to mluvčí letecké společnosti Travel Service Vladimíra Dufková. Podle posledních informací už letiště začalo ráno znovu přijímat lety a zpožděná letadla se mohla vydat na plánovou cestu.

Čas znovuotevření letiště na Rhodu se podle ní neustále posouval až do ranních hodin. Na Rhodos mířila čtyři letadla Travel Service, dvě z Prahy a dvě z Brna. Jedno z nich bylo odkloněno do Athén, odkud pokračovalo na ostrov.

Všechna čtyři letadla už z ostrova Rhodos s turisty odletěla. „Tři letadla jsou v tuto chvíli na cestě do cílové destinace. Jedno letadlo přistálo v Praze již před více než hodinou,“ uvedla po poledni Dufková.

Cestujícím, kteří museli několik hodin čekat na odlet svého letadla v Česku nebo v Řecku, poskytovala společnost Travel Servise každé dvě hodiny poukázky na občerstvení. „Klientům se omlouváme za komplikace, ale byla to situace, kterou jsme nemohli ovlivnit,“ dodala mluvčí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery