Podepsáno. Cesta vlakem do Vídně má trvat méně než čtyři hodiny | E15.cz

Podepsáno. Cesta vlakem do Vídně má trvat méně než čtyři hodiny

Podepsáno. Cesta vlakem do Vídně má trvat méně než čtyři hodiny
Ocelová střecha pražského hlavního nádraží před rekonstrukcí, railjet, ÖBB
• 
ZDROJ: Michael Tomeš, E15

ČTK

Železniční spojení mezi Prahou a Vídní by se mělo do deseti let zkrátit o 25 minut. Dohodu o modernizaci železniční infrastruktury mezi oběma metropolemi dnes ve Vídni podepsali ministři dopravy Česka a Rakouska. Jízdní doba by se tak měla zkrátit na tři hodiny a 45 minut.

„Zavazujeme se zkrátit jízdní dobu z Prahy do Břeclavi o patnáct minut na tři hodiny. Docílíme toho dokončením železničních uzlů a modernizací doposud nerekonstruovaných traťových úseků. Rakousko se obdobně zavázalo modernizovat svou infrastrukturu,“

Kromě trasy z Prahy do Vídně přes Brno a Břeclav je součástí mezistátního memoranda o železnici rovněž spojení s Lincem přes České Budějovice. Cesta z Prahy do Lince by se měla v budoucnu zkrátit o hodinu na méně než čtyři hodiny, uvedlo ministerstvo.

Řešením nevyhovujícího spojení do Rakouska se zabýval i Ťokův předchůdce Antonín Prachař. Ten po loňském jednání s hornorakouským hejtmanem Josefem Pühringerem slíbil dokončit napojení dálnice D3 na rakouskou S10 do roku 2021.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!