Pražský dopravní podnik dostal od ÚOHS půlmilionovou pokutu | E15.cz

Pražský dopravní podnik dostal od ÚOHS půlmilionovou pokutu

Dopravní podnik hl.m. Prahy
Dopravní podnik hl.m. Prahy
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) dostal od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) půlmilionovou pokutu, chyboval v tendru na dodávku náhradních dílů pro autobusy. Proti sankci může podat žalobu ke Krajskému soudu v Brně.

Předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj uvedl, že dopravní podnik diskriminoval případné zahraniční uchazeče o zakázku. V zadávací dokumentaci se objevila podmínka, že zájemce musí být českou právnickou osobou zapsanou v obchodním rejstříku.

Nejednoznačné podmínky tendru vedly podle Rafaje k podání pouze čtyř nabídek. Například italská společnost V.A.R. Ricambi Equivalenti Bus, která o zakázku měla zájem, nabídku podat nemohla. Chyby byly také při vyřizování námitek italské firmy.

Dopravní podnik je zamítl s odůvodněním, že neobsahují vyjádření újmy, která stěžovateli hrozila. „Újmou ale může být i okolnost, že se dodavatel nemůže zúčastnit zadávacího řízení, což italská společnost deklarovala,“ uvedl Rafaj. Podle Rafaje postup dopravního podniku mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.