Pražský dopravní podnik vypsal tendr na ostrahu za 380 milionů | E15.cz

Pražský dopravní podnik vypsal tendr na ostrahu za 380 milionů

Pražský dopravní podnik vypsal tendr na ostrahu za 380 milionů
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Pražský dopravní podnik (DPP) vypsal tendr na ostrahu majetku a bezpečnostní služby za 380 milionů korun bez DPH. Uchazeči se mohou hlásit do poloviny září. Organizace Acta non verba tvrdí, že podmínky výběrového řízení jsou "šité na míru" jedné firmě.

Dopravní podnik, který se už řadu měsíců vypořádává s podezřelými a nevýhodnými smlouvami z minulosti, to ale popírá. Podnik už jednou kvůli malému počtu uchazečů soutěž zrušil.

Vítěz výběrového řízení bude pro největší společnost v majetku Prahy zajišťovat mimo jiné ochranu majetku proti vandalům a sprejerům. Tendr ale provázejí pochybnosti. Podle ředitele Acta non verba Vojtěcha Razimy jsou podmínky diskriminační. „Přihlásit se může jen držitel přesně specifikovaného certifikátu na vysílačky. A ten je v republice jen jeden,“ tvrdí. Jde prý o formu KonekTel.

„Dopravní podnik vypsal veřejnou zakázku na fyzickou ochranu objektů zcela v souladu s platnou legislativou,“ uvedl mluvčí Petr Vorlíček. Zadávací dokumentaci si prý vyzvedlo několik desítek firem. Průběh řízení podle něj podnik komentovat nemůže. „Vedení společnosti nemá žádné detailní informace ani o přihlášených účastnících, ani o nabízených podmínkách, a to vše z důvodu transparentnosti a objektivity veřejných zakázek,“ doplnil.

Zadlužený podnik se potýká s finančními problémy. Tíží ho nevypověditelné smlouvy, například na nákup nízkopodlažních tramvají za miliardy. Podle některých informací proto hodlá rušit další spoje a omezovat investice. Diskutuje se také o zdražování jízdného.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!