Provoz na Letišti Praha zeslábne o desetinu | E15.cz

Provoz na Letišti Praha zeslábne o desetinu

Letiště Praha
Letiště Praha
• 
ZDROJ: E15 Eduard Erben

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Počet vzletů a přistání se na Letišti Praha v letním letovém řádu sníží o desetinu. Může za to zejména redukce letů u Českých aerolinií v rámci restrukturalizace firmy. Uvedl to ředitel letiště Jiří Pos.

V letním řádu letos vzroste podíl charterových dopravců, kteří si naplánovali o 11 procent sedadlové kapacity více. Nižší počet letů je podle Pose částečně vyvážen skutečností, že dopravci využívají větší letadla. Pokles sedadlové kapacity tak bude o něco nižší, meziročně poklesne o 5,8 procenta. V letním řádu, který platí od 25.března do 27 října, bude letecké spojení zajišťovat 54 dopravců, kteří budou létat do 128 destinací ve 47 zemích světa.

Mezi nové dopravce na pražském letišti se zařadí řecké Aegian Airlines, které budou podle specialisty letiště na rozvoj leteckého spojení Jiřího Vyskoče létat třikrát v týdnu do Atén. Spojení do Sofie zajistí Bulgaria Air, s letadly Holidays Czech Airlines budou z Prahy létat Iceland Express. Dále přibudou aerolinie Belle Air a v jednání jsou i lety nově vzniklé nízkonákladové společnosti Volotea Airlines, která podle Vyskoče plánuje spojení do Francie.

Od 5. října se název letiště patrně změní na Letiště Václava Havla - Praha. Návrh na změnu jména ve středu posvětila vláda.

Letiště Praha vloni odbavilo meziročně o dvě procenta více cestujících, celkem 11,79 milionu lidí. Prvenství mezi aeroliniemi si udržely České aerolinie s podílem 38 procent.

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah