Expobank dokončila akvizici české LBBW, má souhlas centrální banky | E15.cz

Expobank dokončila akvizici české LBBW, má souhlas centrální banky

Pobočka LBBW Bank na pražském Václavském náměstí
Pobočka LBBW Bank na pražském Václavském náměstí
• 
ZDROJ: LBBW Bank CZ a.s.

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Novým vlastníkem české pobočky německé banky LBBW Bank se stala Expobank, privátně vlastněná banka působící na ruském trhu od roku 1994. Expobank o tom informovala s tím, že bude pokračovat ve strategii LBBW Bank CZ zaměřenou na bohatší klienty. Souhlas s transakcí udělila Česká národní banka.

Představenstvo banky nově tvoří předseda Máris Avotiňš a dále členové Renárs Karašs, Boris Čuchran a Miroslav Kohout. V nejbližší době banka dokončí proces, který zahrnuje i změnu jména banky.

„Naší strategií je rozvíjet zavedenou strukturu banky, a to konkrétně ve firemním bankovnictví, obchodním financování, privátním bankovnictví a bankovních službách pro klientelu s nadprůměrnými příjmy,“ uvedl Avotiňš. V souladu se svou mezinárodní strategií se chce Expobank v Česku zaměřit na rozvoj spolupráce s Ruskem, Lotyšskem, Německem a dalšími členskými státy EU.

Pro bohaté klienty

Cílem Expobank je poskytovat vysoce personalizované služby náročným klientům. V posledních letech Expobank prostřednictvím svého majoritního vlastníka Igora Kima a jeho týmu učinila několik významných investic, které přispěly k jejímu rychlému růstu. Vstup Expobank na český trh byl motivován snahou o rozšíření působnosti banky na další středoevropské trhy.

Expobank má v Rusku 17 poboček v osmi městech a aktuálně poskytuje své služby více než 100 tisíc individuálním klientům a více než 6000 korporátním klientům a podnikatelům.

Česká spořitelna i Babiš

Německá banka se snažila svoji českou pobočku prodat již několik let. Důvodem byl mimo jiné fakt, že k odprodeji svých zahraničních aktiv se LBBW zavázala výměnou za státní finanční pomoc, kterou obdržela během finanční krize. Mezi zájemci o českou pobočku byli podle některých dřívějších informací Česká spořitelna nebo současný ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

LBBW převzala českou banku v září 2008 od rakouské společnosti Bawag. LBBW patří s bilanční sumou kolem 30 miliard korun k malým tuzemským bankám. V Česku má zhruba 360 zaměstnanců a 18 poboček.

Úrok na spořicím účtu Air Bank opět míří dolů

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.