Moneta Money Bank hlásí nižší zisk, přesto překonal čtyři miliardy | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Moneta Money Bank hlásí nižší zisk, přesto překonal čtyři miliardy

ČTK

Loni Moneta Money Bank vykázala neauditovaný čistý zisk 4,05 miliardy korun, o rok dřív měla upravený čistý zisk 4,51 miliardy korun. Provozní výnosy se snížily na loňských 11,1 miliardy korun z 12,1 miliardy v roce 2015. Moneta Money Bank patří do skupiny Moneta, která do loňského května působila pod názvem GE Money.

"V roce 2016 banka profitovala z mimořádného příjmu pramenícího z odprodeje akcií společnosti Visa a majetkové účasti na Pražské burze cenných papírů v hodnotě 279 milionů Kč před zdaněním," uvedla Moneta v tiskové zprávě. Dodala, že hrubý objem splácených úvěrů jí loni vzrostl o 4,1 procenta, zatímco objem nesplácených úvěrů se snížil o 47 procent. Celkové náklady bance klesly o osm procent.

S akciemi Moneta Money Bank se od loňského května obchoduje na pražské burze. Díky nárůstu kapitálu banka navrhla dividendu 9,80 koruny za akcii, což podle ní představuje výnos téměř 12 procent z konečné ceny akcií v roce 2016. Na dividendy by tak šlo zhruba pět miliard korun.

UniCredit se loni propadla do ztráty ve výši necelých 320 miliard

V letošním roce banka očekává pokles čistého zisku i provozních výnosů. Podle agentury Reuters plánuje čistý zisk alespoň 3,4 miliardy korun a provozní výnosy nad 10,3 miliardy korun.

General Electric prodala veškeré své akcie v Moneta Money Bank loni na podzim a nyní se zaměřuje pouze na průmyslovou činnost. Dokončení procesu oddělení od skupiny GE banka očekává v letošním roce. Výdaje na tuto operaci předpokládá banka v rámci stanoveného rozpočtu jedné miliardy korun. Služby poskytuje ve 230 pobočkách.

Regulace bank dělí USA a Evropu. Trump přibližuje svět dalšímu kolapsu, říká Draghi

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!