Kvantitativní uvolňování - ECB chce omezit nákupy dluhopisů | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Musíme přistoupit k omezení nákupu dluhopisů, shodlo se vedení ECB

ČTK

Vedoucí představitelé Evropské centrální banky (ECB) se shodují, že jejich příštím krokem by mělo být omezení nákupů dluhopisů. Na svém čtvrtečním zasedání diskutovali o možných podobách tohoto kroku. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené s diskusí.

ECB se nyní snaží podporovat hospodářský růst a inflaci v eurozóně nízkými úrokovými sazbami a nákupy dluhopisů v objemu 60 miliard eur (téměř 1,6 bilionu korun) měsíčně. Analytici nicméně předpokládají, že banka vzhledem k pokračujícímu hospodářskému oživení začne v příštích měsících stimulační opatření omezovat.

Ve čtvrtek ECB ponechala nákupy dluhopisů i úrokové sazby beze změny. Její prezident Mario Draghi nicméně signalizoval, že příští měsíc by mohlo padnout rozhodnutí o úpravě měnové politiky.

Válečné reparace Polsku nevyplatíme, samo se jich se zřeklo, vzkazuje Berlín Varšavě

Podle zdrojů se na čtvrtečním zasedání diskutovalo o snížení měsíčního objemu nákupů dluhopisů na 40 či 20 miliard eur. Řešila se rovněž otázka, jak dlouho by ještě měly nákupy pokračovat.

ECB ve čtvrtek potvrdila, že nákupy bude provádět minimálně do konce letošního roku. Podle zdrojů zahrnovala čtvrteční diskuse možnosti prodloužit nákupy o šest či devět měsíců, napsala agentura Reuters.

Pilný: Na zvyšování platů učitelů nenašli ministři peníze

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!