Rusko kvůli boji s terorismem zpřísnilo pravidla pro výměnu valut | E15.cz

Rusko kvůli boji s terorismem zpřísnilo pravidla pro výměnu valut

Rusko kvůli boji s terorismem zpřísnilo pravidla pro výměnu valut
ilustrační foto, rubl, směnárna,
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

V Rusku začala platit nová pravidla pro výměnu valut v objemu vyšším než 15 tisíc rublů (5200 korun). Opatření, které může zkomplikovat proces výměny peněz na překážkách, je podle ruské vlády součástí boje s praním špinavých peněz a finanční podporou terorismu.

Klient požadující výměnu většího objemu rublů musí napříště poskytnout bance řadu osobních údajů. Podle agentury Interfax může jít nejen o informaci o bydlišti a zaměstnavateli, ale například i o podrobnosti o podnikatelských aktivitách a finanční situaci žadatele a o původu peněz k výměně.

Centrální banka v prohlášení vyjádřila očekávání, že nová, přísnější pravidla výměnu peněz nezkomplikují, ale experti tvrdí opak. Podle odborného serveru Bankir se mohou v bankách a směnárnách tvořit fronty, pracovní vytížení úředníků na přepážkách se může zvýšit natolik, že klienty od oficiální výměny valut odradí.

Od konce září, kdy se ruské letectvo zapojilo do leteckých útoků v Sýrii, přijala Moskva už řadu opatření, která mají maximálně omezit možnost teroristického útoku v ruském vnitrozemí. Zvýšila se ostraha strategických objektů a veřejných míst, v několika přímořských městech byla zřízena speciální protiteroristická centra.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!