Zisk MasterCard stoupl o 38 procent, lidé prý utrácejí stále více | E15.cz

Zisk MasterCard stoupl o 38 procent, lidé prý utrácejí stále více

MasterCard
MasterCard
• 

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vydavatel platebních karet MasterCard ve třetím čtvrtletí vydělal 716 milionů dolarů, což je o 38 procent více, než loni. Firma uvedla, že lidé stále nakupují bez ohledu na finanční potíže svých států.

Společnost svým ziskem výrazně překonala odhady analytiků, kteří předpokládali růst tržeb v sotva dvoumístných hodnotách. Objem peněz, které lidé prostřednictvím karet této firmy utratili, stoupl ve čtvrtletí o 18,1 procenta, počet transakcí dokonce o 20,5 procenta. Tržby posílily o 27 procent na 1,8 miliardy dolarů.

MasterCard tvrdí, že vliv dluhové krize na její podnikání je minimální. „Když vezmeme v úvahu to, co se v Evropě děje, nezaznamenali jsme žádný významný dopad na tento region,“ řekla novinářům finanční ředitelka MasterCard Martina Hund-Mejean.

Vydavatele karet dále posílila dohoda s americkým holdingem SunTrust Banks, díky níž přebral klienty svému hlavnímu rivalovi, společnosti Visa. Výrazně stoupl počet uživatelů karet MasterCard v Nizozemí a Brazílii, v plánu je také vstup na italský trh.

Zisk na akcii dosáhl 5,63 dolaru. Dnes ráno akcie firmy posílily o 8,8 procenta. Za letošek už stouply o 61 procent a téměř dvojnásobně tak překonaly růst akcií konkurenční Visy. MasterCard také začala vykupovat zpět své akcie. Za třetí čtvrtletí do nich investovala 77 milionů dolarů a za první dva listopadové dny na stejný účel utratila další tři miliony.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah