E-shop CZC.cz zvýšil loni tržby o pětinu na 4,3 miliardy korun | E15.cz

E-shop CZC.cz zvýšil loni tržby o pětinu na 4,3 miliardy korun

CZC.cz
CZC.cz
• 
ZDROJ: CZC.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0
Prodejce počítačů a elektroniky CZC.cz zvýšil ve finančním roce 2017/2018 tržby o téměř pětinu na 4,3 miliardy korun. Od dubna 2017 do března 2018 e-shop odeslal přes milion objednávek. CZC.cz patří mezi největší tuzemské internetové prodejce s Alza.cz, Mall.cz či Parfums.cz.

Firmě se dařilo zejména v prodeji notebooků, televizí a mobilů. Největší růst v porovnání s předchozím obdobím pak zaznamenaly herní konzole a grafické karty, a to zejména díky rozvíjející se těžbě kryptoměn.

"Od dubna 2017 do letošního března jsme ze skladu v Rudné odeslali přes milion zásilek, přičemž naše tržby v porovnání s předchozím obdobím vzrostly o 20 procent. Dvouciferné tempo růstu si držíme už sedmý rok v řadě za sebou," uvedla generální ředitelka CZC.cz Jitka Dvořáková.

Kromě herních konzol stouply nejvíce prodeje operačních pamětí a grafických karet. "Extrémní poptávku po grafických kartách související s těžbou kryptoměn nestačili výrobci vykrývat. Naráželi jsme tak buď na nedostatek karet nebo na extrémní růst jejich ceny, někdy až o 50 procent. Letos v této kategorii očekáváme naopak pokles, jelikož těžba už není tak výnosná," dodal obchodní ředitel Tomáš Pilský.

CZC.cz patří mezi největší tuzemské internetové prodejce, jeho vlastníkem je E-commerce Holding skupiny Rockaway. E-shop má síť 70 poboček po celé republice. Sortiment čítá přes 40 tisíc produktů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah