Fortuna se Sazkou se dohadují, kdo nabízí vyšší a levnější jackpot | E15.cz

Fortuna se Sazkou se dohadují, kdo nabízí vyšší a levnější jackpot

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: E15 Michael Tomes

sal

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dva kohouti na loterijním trhu se začali trumfovat. Nejprve Fortuna ve čtvrtek oznámila, je její hra Loto na začátku prosince sázejícím nabídla možnost vyhrát mnohamilionovou prémii a aktuálně disponuje nejvyšším jackpotem na českém loterijním trhu. Hned o den později zareagovala Sazka, podle níž Fortuna buď z neznalosti nebo úmyslně uvedla několik nepravd.

V sobotním slosování se bude hrát o rekordních 93 milionů korun, tuto výhru pak lze získat za bezkonkurenčně nejnižší celkový vklad – pouhých 80 korun, napsala ve čtvrtek Fortuna.

„Tak vysoký jacpot s prémií momentálně nenabízí žádná jiná loterie na českém trhu, u hlavní konkurence Lota bylo pro získání podobně vysokých výher nutné vsadit tiket za 170 korun, u Lota stačí jen 80 korun. Zájem o prémii už způsobil také návrat růstu našich náběrů, v minulém týdnu to bylo o 16 procent,“ uvedl Jiří Hosnedl, generální ředitel Fortuna Loterie.

S tímto tvrzením však zásadně nesouhlasí Sazka. Ve hře Euromiliony se v pátek hrálo o 147 300 tisíc korun, tedy o více než 54 milionů vyšší sumu, než je tomu u jackpotu Lota, navíc sázejícímu k tomu, aby jackpot vyhrál, stačí vsadit 30 korun, uvedla Sazka ve svém prohlášení. Aktuální Jackpot ve hře Euromiliony číní 147 900 tisíc korun.

„Vzhledem k dřívějšímu působení šéfa loterie Fortuna v Sazce nelze očekávat, že by výše uvedené informace neznal, jedná se tak o úmyslně zavádějící informace a směrem k trhu a sázejícím to považujeme za nefér, uvádí Jana Studničková ředitelka Sazky pro marketing a obchod.

Sazka také srovnává pravděpodobnost padnutí výhry ve své hře Euromiliony s konkurenčním Lotem. „Zatímco pravděpodobnost padnutí jackpotu Lota je 1:279 676 320, pravděpodobnost získání hlavní výhry v Euromilionech je 1:33 622 600,“ uvádí Sazka a v závěru své zprávy také přípomíná, že u konkurenční loterie Loto ještě za celou dobu jeho existence nevyhrál nikdo víc než sto tisíc korun.

Autor: sal

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah