Julius Meinl se vrací. Gurmánský palác v Praze otestuje šance na další expanzi | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Julius Meinl se vrací. Gurmánský palác v Praze otestuje šance na další expanzi

Julius Meinl se vrací. Gurmánský palác v Praze otestuje šance na další expanzi
Gurmánský palác Julius Meinl nabídne sortiment ve stejném rozsahu jako slavný podnik na vídeňské hlavní nákupní třídě Am Graben. Julius Meinl se vrací do Česka po osmi letech.
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Rakouská společnost Julius Meinl otevře ve středu v centru Prahy třípatrový Gurmánský palác, první obchodní dům s lahůdkami této značky mimo Rakousko. Nabídne stejný sortiment jako slavný obchod společnosti na vídeňské hlavní nákupní třídě Graben.

Na pražské pobočce si chce firma otestovat šance konceptu i pro jiné zahraniční trhy. Šanci dostanou i čeští dodavatelé. Na začátku příštího roku firma spustí i e-shop. U příležitosti otevření obchodu to řekl jednatel firmy Julius Meinl Praha Herbert Vlasaty. Značka se vrací do Česka po osmi letech.

Obchodní dům nabídne na ploše 2500 metrů čtverečních potravinářské výrobky a kulinářské delikatesy. Celkem bude v nabídce až 15 tisíc druhů zboží. Meinl plánuje dát šanci i českým dodavatelům, v Praze má nákupní kancelář, která zahájila jednání s tuzemskými výrobci a dodavateli.

„Chceme podporovat malé výrobce, kteří budou dodávat čerstvé produkty, např. zeleninu, ovoce nebo maso. Stejně tak to funguje ve Vídni. Jedná se o platformu pro malé výrobce, kteří vyrábějí malé množství vysoce kvalitních produktů, kteří nemají šanci uplatnit se ve velkých řetězcích,“ dodal jednatel firmy Christian Weissenbacher.

Julius Meinl se vrací do Prahy
Gurmánský palác se otvírá v těsné blízkosti Václavského náměstí, v ulici 28. října v objektu City Palais. V prostorách kdysi sídlila Pražská úvěrní banka. Rakouská společnost má nájemní smlouvu na deset let s možností dvojího prodloužení o pět let. Historická secesní budova City Palais je kulturní památkou zapsanou na seznamu kulturních památek UNESCO. Budova byla postavena na počátku 20. století významným architektem a stavitelem Matějem Blechou.
Obchodní řetězec Julius Meinl odešel z českého trhu kvůli silnému konkurenčnímu boji v roce 2005. Firma v Česku provozovala 88 supermarketů, většinu z nich převzala společnost Ahold. Meinl na tuzemském trhu působil 11 let.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!