Obchodní řetězce prodlouží v předvánočním období otevírací dobu. Pak na dva dny zavřou | E15.cz

Obchodní řetězce prodlouží v předvánočním období otevírací dobu. Pak na dva dny zavřou

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Obchodní řetězce prodlouží v předvánočním období otevírací dobu. Vyplývá to z vyjádření řetězců. Od 12 hodin v pondělí 24. prosince do čtvrtečního rána 27. prosince naopak zůstanou velké obchody zavřené.

Všech 377 prodejen Penny market bude mít od 13. prosince otevřeno do 21 hodin, tedy o hodinu déle než obvykle. Na Štědrý den budou obchody zavřené a na Silvestra budou moci zákazníci nakupovat do 17 hodin. "Prodloužením otevírací doby před vánočními svátky chceme zákazníkům ulehčit náročné vánoční přípravy," uvedl jednatel Penny marketu Martin Peffek.

Hypermarkety Globus budou mít od 20. prosince prodlouženou otevírací dobu do 22 hodin, v Praze Čakovicích a na Zličíně do 23 hodin. Globus letos také do neděle 23. prosince nebude v obchodech mezi 18. a 19. hodinou pouštět hudbu. Loni se tato akce setkala s pozitivním přijetím ze strany zákazníků i zaměstnanců.

"Předvánoční shon chceme našim zákazníkům co nejvíce zpříjemnit. A protože už víme, že nákupy bez hudby vítají, pozveme je na hodinku příjemného adventního ticha," uvedla mluvčí Rita Gabrielová.

Také některá nákupní centra budou otevřena do Štědrého dne déle. Prodejny a restaurace v pražském Palladiu budou do 23. prosince otevřena od pondělí do soboty do 22 hodin a v neděli do 21 hodin.

Na rekordní měsíc se připravuje i on-line supermarket Rohlik.cz. Očekává pokoření hranice 10 000 objednávek za den. Loni poslední týden před Vánoci měl vyprodáno. Celkem Češi utratí podle odhadu ekonoma CzechFund Lukáše Kovandy za vánoční dárky, stromeček a potraviny letos zhruba 96 miliard korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.