Sazka začne přijímat sázky na miliardový Eurojackpot | E15.cz

Sazka začne přijímat sázky na miliardový Eurojackpot

ČTK

Sázková společnost Sazka začne ode dneška v tuzemsku přijímat sázky na vítězná čísla evropské loterie Eurojackpot s miliardovými výhrami. První losování za účasti českých sázkařů bude v Helsinkách příští pátek 10. října.

Miliardářská loterie Eurojackpot se hraje v 17 evropských zemích, na výhry se skládají všichni sázející. Pro získání hlavní výhry je nutné trefit sedm čísel, přičemž sázející tipuje pět čísel z 50 a dvě z deseti. Na jedné sázence může vsadit maximálně šest sloupců, přičemž jeden sloupec stojí 60 Kč. Předplatné lze zaplatit až na šest slosování dopředu. Kromě toho Sazka nabídne za 40 korun také doplňkovou hru Extra 6, která se hraje na stejném principu jako Šance u Sportky.

Nejvyšší výhra v Eurojackpotu zatím padla ve Finsku, v přepočtu přes 1,7 miliardy korun. Také druhá nejvyšší částka, kolem 1,5 miliardy korun, putovala sázkařům z Finska. Přes 1,2 miliardy korun také dvakrát vyhrály sázenky podané v Německu.

V jackpotu je vždy minimálně deset milionů eur (nyní v přepočtu 276,35 milionu korun), maximálně se může vyšplhat na 90 milionů eur (zhruba 2,5 miliardy korun). Výhra je v případě potřeby přepočítána podle aktuálního kurzu platného v den losování, Češi by tak obdrželi částky v korunách.

Losování Eurojackpotu se koná každý pátek od 20:00 místního času v Helsinkách a je možné sledovat ho na stránkách Eurojackpot.cz v pátek po slosování. Výsledky by měly být k dispozici i na webových stránkách Sazky, tikety si budou moct lidé zkontrolovat také v aplikaci Sazky nebo na terminálech.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!