Nordsee je na prodej. V Česku má síť restaurací čtyři pobočky | e15.cz

Síť restaurací Nordsee je na prodej. V Česku má čtyři pobočky

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Německý řetězec rybích restaurací Nordsee je na prodej a kupec by za něj mohl podle odhadů dát přes 300 milionů eur (8,1 miliardy korun). Agentuře Reuters to sdělily informované zdroje. Němečtí podnikatelé Heiner Kamps a Theo Müller, kteří jsou majiteli sítě, pověřili zorganizováním prodeje investiční banku GCA Altium a možní zájemci již dostali první informační balíky, sdělily informované osoby.

Nordsee loni utržila 350 milionů eur a vytvořila provozní zisk 30 milionů eur. Hodnota nadnárodních řetězců restaurací rychlého stravování se podle Reuters pohybuje kolem 12-13násobku jejich základního zisku, u Nordsee to podle analytiků bude spíše jen desetinásobek.

Majitelé Nordsee ani CGA Altium zprávu nekomentovali. Řetězec by měl přitáhnout pozornost fondů soukromého kapitálu, případě konkurentů v oboru rychlého stravování.

Nordsee od roku 1997 vlastnila investiční skupina Apax a ta jej v roce 2005 prodala Heineru Kampsovi. Ten v ní později prodal podíl Theu Müllerovi, vlastníkovi známého producenta mléčných výrobků Müller.

Nordsee byla založena před 120 lety jako rybářská firma v Brémách, brzy se začala rychle rozrůstat a pronikat do maloobchodu. První rychloobslužnou jídelnu otevřela v roce 1965 a dnes provozuje 373 restaurací. V Česku má čtyři provozovny - tři v Praze a jednu v Brně.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah