Tvrdík jde po Šimáněho odchodu do čela Slavie | E15.cz

Tvrdík jde po Šimáněho odchodu do čela Slavie

Tvrdík jde po Šimáněho odchodu do čela Slavie
Jaroslav Tvrdík
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Předsedou představenstva Slavie po rezignaci Jiřího Šimáněho se stane Jaroslav Tvrdík. Dnes to oznámil v prohlášení majoritní vlastník Slavie, společnost CEFC, po dohodě se Šimáněm, který vlastní zbytek akcií. Bývalý ministr obrany byl dosud místopředsedou klubu a zároveň plní roli zástupce CEFC pro Evropu.

Šimáně vedl Slavii od loňského října. V pondělí však překvapivě rezignoval a za důvod označil rozdílné názory na řízení a komunikaci klubu i to, že necítí respekt ke své pozici. Oba akcionáři se ve středu sešli a vydali prohlášení, z něhož vyplývá, že Číňané nově budou vlastnit dvě třetiny Slavie, zatímco Šimáněho podíl klesne ze 40 na 33 procent.

A dnes CEFC oznámil jmenování nového předsedy. „Na základě dohody představitelů společností CEFC a Fly Sport Investments s.r.o. (Šimáněho firma) společnost CEFC nominovala Jaroslava Tvrdíka na pozici předsedy představenstva SK Slavia Praha,“ stojí v prohlášení CEFC zaslaném prostřednictvím e-mailu.

Tvrdík: Zvýšení podílu v Travel Service vyšlo CEFC na 800 milionů

Sedmačtyřicetiletý Tvrdík kromě působení ve vládě Miloše Zemana byl také ředitelem Českých aerolinií. Od roku 2012 je předsedou Smíšené česko čínské komory vzájemné spolupráce. Dosud figuroval také v dozorčí radě firmy Pivovary Lobkowicz Group a.s. a v představenstvu společnosti Příkopy Property Development a.s.. V obou těchto funkcích podle dnešního prohlášení končí, aby se mohl naplno věnovat Slavii.

Skupina kromě fotbalového klubu drží majoritu ve výrobci nápojů Lobkowicz Group, téměř 50 procent má v letecké společnosti Travel Service, investovala i v mediálních skupinách Médea Group a Empresa Media či do realit. Podle smlouvy podepsané ve středu minulý týden má CEFC získat i 50procentní podíl ve finanční skupině J&T Finance Group a kupuje také 90procentní podíl v internetovém prodejci zájezdů Invia.cz.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!