Tvrdík jde po Šimáněho odchodu do čela Slavie | E15.cz

Tvrdík jde po Šimáněho odchodu do čela Slavie

Jaroslav Tvrdík
Jaroslav Tvrdík
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Předsedou představenstva Slavie po rezignaci Jiřího Šimáněho se stane Jaroslav Tvrdík. Dnes to oznámil v prohlášení majoritní vlastník Slavie, společnost CEFC, po dohodě se Šimáněm, který vlastní zbytek akcií. Bývalý ministr obrany byl dosud místopředsedou klubu a zároveň plní roli zástupce CEFC pro Evropu.

Šimáně vedl Slavii od loňského října. V pondělí však překvapivě rezignoval a za důvod označil rozdílné názory na řízení a komunikaci klubu i to, že necítí respekt ke své pozici. Oba akcionáři se ve středu sešli a vydali prohlášení, z něhož vyplývá, že Číňané nově budou vlastnit dvě třetiny Slavie, zatímco Šimáněho podíl klesne ze 40 na 33 procent.

A dnes CEFC oznámil jmenování nového předsedy. „Na základě dohody představitelů společností CEFC a Fly Sport Investments s.r.o. (Šimáněho firma) společnost CEFC nominovala Jaroslava Tvrdíka na pozici předsedy představenstva SK Slavia Praha,“ stojí v prohlášení CEFC zaslaném prostřednictvím e-mailu.

Sedmačtyřicetiletý Tvrdík kromě působení ve vládě Miloše Zemana byl také ředitelem Českých aerolinií. Od roku 2012 je předsedou Smíšené česko čínské komory vzájemné spolupráce. Dosud figuroval také v dozorčí radě firmy Pivovary Lobkowicz Group a.s. a v představenstvu společnosti Příkopy Property Development a.s.. V obou těchto funkcích podle dnešního prohlášení končí, aby se mohl naplno věnovat Slavii.

Skupina kromě fotbalového klubu drží majoritu ve výrobci nápojů Lobkowicz Group, téměř 50 procent má v letecké společnosti Travel Service, investovala i v mediálních skupinách Médea Group a Empresa Media či do realit. Podle smlouvy podepsané ve středu minulý týden má CEFC získat i 50procentní podíl ve finanční skupině J&T Finance Group a kupuje také 90procentní podíl v internetovém prodejci zájezdů Invia.cz.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah