Čistý zisk Time Warner vzrostl za rok téměř o pětinu | E15.cz

Čistý zisk Time Warner vzrostl za rok téměř o pětinu

Sídlo Time Warner v New Yorku
Sídlo Time Warner v New Yorku
• 
ZDROJ: Bjorn Soderqvist via Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čistý zisk americké mediální společnosti Time Warner ve čtvrtém čtvrtletí meziročně vzrostl o 19,4 procenta na 857 milionů dolarů (20,6 miliardy korun). Firma současně zlepšila výhled zisku na letošní rok a oznámila odkup akcií za pět miliard dolarů. Time Warner je s téměř polovičním podílem hlavním akcionářem společnosti CME, která vlastní českou televizi Nova.

Zisk na akcii bez mimořádných položek činil 1,06 dolaru. Analytici v anketě agentury Thomson Reuters očekávali v průměru zisk 1,01 dolaru na akcii. Firma uvedla, že k růstu zisku přispěly vyšší příjmy kabelových sítí HBO a Turner a nižší daňové rezervy, které vyrovnaly i růst nákladů na sportovní a původní programy.

Celkové příjmy se však snížily o šest procent na 7,08 miliardy dolarů, což je částečně výsledek nižšího počtu úspěšných filmů divize Warner Bros. Její příjmy klesly o 13 procent na 3,3 miliardy dolarů. Loni filmové studio uvedlo na trh filmy jako je Hobit: Bitva pěti armád, sci-fi Interstellar a horor Annabelle.

Time Warner zároveň zlepšil odhad očištěného zisku na celý letošní rok na 5,3 až 5,4 dolaru na akcii z dosavadních 5,25 dolarů. Analytici čekali zisk 5,26 dolaru na akcii.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah