Novým místopředsedou ÚOHS je Michael Mikulík | E15.cz

Novým místopředsedou ÚOHS je Michael Mikulík

ÚOHS
ÚOHS
• 
ZDROJ: CTK

ČTK, try

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Novým místopředsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) je dlouholetý zaměstnanec úřadu Michael Mikulík (44). Do funkce byl jmenován dnes. Mikulík nahradil Michala Petra, který bude učit na univerzitě v Olomouci. Mikulík bude zodpovědný za ochranu hospodářské soutěže.

Mikulík je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy (2002). Následně získal titul LL.M. na univerzitě v Cambridgi (2008). Na ÚOHS nastoupil v roce 2010 jako poradce předsedy. Posléze působil ve funkci ředitele Odboru dominance a vertikálních dohod. Od roku 2013 vedl Sekci druhostupňového rozhodování. Před nástupem na ÚOHS pracoval v advokacii.

Ve vedení ÚOHS nastalo v posledních letech několik změn. Od července je novým místopředsedou Josef Chýle (34). Dosavadní místopředsedkyně Eva Kubišová, která byla ve funkci čtyři roky a měla na starosti veřejné zakázky, se vzdala na vlastní žádost z osobních důvodů funkce.

Před třemi lety z ÚOHS odešel hlavní ekonom Milan Brouček a o rok dříve místopředseda Kamil Rudolecký, který je nyní náměstkem ministra dopravy. Rudolecký se neúspěšně bránil svému odvolání u soudu. ÚOHS vede více než šest let původně sociální demokrat a poslanec za ČSSD Petr Rafaj. Letos byl jmenován na další šestileté funkční období.

Jak tento týden upozornil server Lidovky.cz, spekuluje se, že za nečekaným rozhodnutím respektovaného úředníka jsou údajné neshody s šéfem úřadu Petrem Rafajem. Sám Petr na otázku neodpověděl.

Jan Šindelář: ÚOHS aktivista

Autor: ČTK, try

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah