Pařízek dal do vysílacích sítí 200 milionů | E15.cz

Pařízek dal do vysílacích sítí 200 milionů

Pařízek dal do vysílacích sítí 200 milionů
Radim Pařízek
• 
ZDROJ: Hynek Glos

Dušan Kütner

Výstavba dvou vysílacích sítí pro šíření digitálního televizního signálu označovaných číslem 4 a 7 se firmám Digital Broadcasting a Progress Digital, které za projektem stojí, o něco prodražila. Během dvou let od zahájení stavby se náklady vyšplhaly na téměř dvě stě milionů korun.

„Co se týče návratnosti, původně jsme mysleli, že to budou čtyři roky. Nyní to vychází na něco málo přes pět, což je stále ještě v pořádku,“ řekl deníku E15 Radim Pařízek, většinový majitel firem Digital Broadcasting a Progress Digital. Pařízek část nákladů investoval ze svého. Zbytek byl hrazen úvěry. Pokrytí celoplošné sítě číslo čtyři, v níž vysílají čtyři tematické stanice Novy a právě Pařízkovy televize Relax a Rebel, tak dosáhlo 95 a půl procenta. U původně regionální sítě 7, kterou používá zejména veřejnoprávní Česká televize pro šíření ČT1, ČT2 a ČT Sport ve vysokém HD rozlišení, pak 84 procent.

Do budoucna by pokrytí čtvrté sítě mělo ještě stoupnout na zhruba 97 či 98 procent. U sedmé sítě by to mělo být méně. „Co se týče sedmičky, záleží na České televizi, která si dlouhodobě datový tok pronajala na rozšíření svého veřejnoprávního multiplexu 1. V roce 2016 máme zatím naplánováno zvládnutelných 92 procent pokrytí,“ dodal Pařízek.

Kromě rozšíření pokrytí se snaží diváky nalákat i novými kanály. Na jaře začala v síti 4 vysílat sesterská stanice Šlágr TV s názvem Country No. 1. Od pondělí bude v síti číslo 7 k dispozici celoplošně i filmová stanice Kinosvět, sesterský kanál staršího CS filmu.

TV Relax se změní zpět na Pohodu
Jen rok vydržela Pařízkova televizní stanice Relax u svého názvu. Od 1. října se stanice vrací k původnímu názvu TV Pohoda. S projektem televize s tímto názvem přitom Pařízek uspěl již v dubnu 2006 v dlouhém výběrovém řízení Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a získal jako jeden z prvních licenci pro nastupující zemské digitální TV vysílání (označované jako DVB-T). „Je to přece jen české slovo a také to lépe vyjadřuje, o co se s tímto programem snažíme,“ uvedl k důvodům návratu Pařízek.

Kinosvět dosud vysílal jen v kabelových sítích. „Hledali jsme způsob, jak pokrýt Českou republiku celoplošně. Když jsme porovnali naše ekonomické možnosti, tak nám jednoznačně vycházelo, že největší pokrytí z regionálních sítí má právě síť 7,“ uvedl většinový majitel stanice Leoš Pohl.

Pařízek se do mediálního byznysu pustil před lety s ostravským Rádiem Čas. Postupně spustil i televizní stanice Relax a hudební kanály Retro Music TV a Rebel.

V lednu 2012 pak od Telefóniky převzal právě síť 4 a zahájil stavbu sítě 7. Předloni získal podíl v Digital Broadcasting i někdejší šéf Novy Vladimír Železný, ale po několika měsících z ní odešel.

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!