Rada pro reklamu: Kampaň na Vodňanské kuře je v pořádku | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Rada pro reklamu: Kampaň na Vodňanské kuře je v pořádku

Rada pro reklamu: Kampaň na Vodňanské kuře je v pořádku
Andrej Babiš při natáčení televizní reklamy na Vodňanské kuře
• 

br

Arbitrážní komise Rady pro reklamu obdržela dvě stížnosti na reklamu na Vodňanské kuře. První poukazuje na to, že předmětná reklama využívá politicky činnou osobu v době kampaně do předčasných voleb, druhá vyslovuje názor, že předmětná reklama je zjevnou zástěrkou politické reklamy hnutí ANO.

Arbitrážní komise Rady pro reklamu si ale od svého založení v roce 1994 drží postoj o politické reklamě nerozhodovat, zabývá se pouze reklamou komerční. Postupuje podle Kodexu reklamy, jenž neobsahuje žádné ustanovení o reklamě politických stran.

V dnešní tiskové zprávě Rada pro reklamu oznámila, že podle její Arbitrážní komise je propagace potravinového výrobku v reklamě na Vodňanské kuře v pořádku. „Arbitrážní komise neposuzuje soulad obsahu reklam s právním řádem a jednotlivými právními předpisy, odpovědným orgánem, který dbá na obsahovou nezávislost rozhlasového a televizního vysílání a dohlíží na dodržování právních předpisů v této oblasti, je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání,” píše se v tiskové zprávě.

Autor: br
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!