Ředitelem celé Fortuny se stane Radim Haluza | E15.cz

Ředitelem celé Fortuny se stane Radim Haluza

Fortuna
Fortuna
• 
ZDROJ: E15 Anna Vackova

duk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Generálním ředitelem Fortuny Entertainment Group se od 1. července stane Radim Haluza (37). Ve funkci vystřídá prozatímního šéfa Wilfa Walshe, který stál v čele sázkové kanceláře od loňského prosince. Walsh bude nadále působit na pozici předsedy představenstva, do níž byl valnou hromadou jmenován před týdnem.

Walsh již dříve dlouhodobě zastával roli místopředsedy představenstva a podílel se na vstupu firmy na burzu v roce 2010, sdělil deníku E15 mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Haluza dosud ve Fortuně působil v roli ředitele divize kurzového sázení. Fortunu ale zná už od její akvizice skupinou Penta v roce 2005, podílel se tehdy na finančním a daňovém plánování pro celou transakci. Přímo ve Fortuně působí od loňského května, kam přestoupil z pozice generálního ředitele společnosti Žabka. Tu Penta v březnu 2011 prodala společnosti Tesco.

„Mojí prioritou je další rozvoj kurzového sázení. Chci, aby Fortuna byla lídrem v online a mobilním sázení v celém regionu a těžila z rychlého růstu v tomto segmentu. Také se budu soustředit na náš cíl stát se silnou dvojkou na českém loterijním trhu a přivést loterijní projekt k zisku v první polovině roku 2013,“ uvedl Haluza. Na loterní trh vstoupila Fortuna v květnu se stíracími losy, v červenci pak spustila týdenní číselnou loterií Loto. Společně s Tipšestkou od Tipsportu jsou nyní obě firmy přímou konkurencí tradiční Sportky.

Haluza vystudoval fakultu financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze, část studií strávil v Londýně na King’s College. Pro skupinu Penta pracoval od roku 2003, nejprve na pozici finančního kontrolora, poté finančního manažera (CFO). Během svého působení v Pentě byl odpovědný za přípravu transakcí a zajištění jejich financování.
Skupina Fortuna patří k hlavním poskytovatelům kursových sázek ve střední a východní Evropě, kromě Česka působí také v Polsku, na Slovensku a v Maďarsku. V říjnu 2010 společnost vstoupila na pražskou a varšavskou burzu, majoritním vlastníkem je nadále československá finanční skupina Penta.

Autor: duk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.