Šéf Ericssonu končí. Tržby firmě klesají už sedm čtvrtletí v řadě | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Šéf Ericssonu končí. Tržby firmě klesají už sedm čtvrtletí v řadě

Šéf Ericssonu končí. Tržby firmě klesají už sedm čtvrtletí v řadě
Šéf Ericssonu Hans Vestberg rezignoval
• 
ZDROJ: Ericsson

ČTK

Generální ředitel švédské společnosti Ericsson Hans Vestberg (51) se s okamžitou platností vzdal funkce. Firma uvedla, že ji nyní povede finanční ředitel Jan Frykhammar (51), dokud podnik za Vestberga nenajde náhradu. Ericsson je jedním z největších výrobců telekomunikačních zařízení na světě.

Vestberg firmě šéfoval od roku 2010, v posledních měsících se ale stal terčem kritiky. Média zpochybňovala jeho řízení i mzdu, zejména poté, co akcie firmy po zveřejnění slabých čtvrtletních výsledků hospodaření spadly v dubnu během jediného dne o 15 procent.

Ericsson oznámil, že Vestberg, který byl ve firmě 28 let, rezignoval i na funkci prezidenta firmy a člena představenstva.

Firma před několika dny uvedla, že srovnatelné tržby jí klesly už sedmé čtvrtletí za sebou. Naproti tomu čínská společnost Huawei Technologies, což je hlavní rival Ericssonu, dnes uvedla, že v letošním prvním pololetí zvýšila tržby o 40 procent.

Ericsson hodlá ve Švédsku propustit tři až čtyři tisíce lidí

Ericsson je největším výrobcem zařízení pro bezdrátové komunikační sítě na světě. Především na vyspělých trzích je již většina sítí nejnovějších generací vybudována. Ericsson v poslední době hledá způsoby, jak si v této oblasti podnikání zajistit růst.

Eric

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!