Topolánek nastoupil ke Křetínskému. Ve firmě Nafta ohlídá východní trhy | E15.cz

Topolánek nastoupil ke Křetínskému. Ve firmě Nafta ohlídá východní trhy

Topolánek nastoupil ke Křetínskému. Ve firmě Nafta ohlídá východní trhy
Mirek Topolánek
• 
ZDROJ: Martin Siebert, Euro

ČTK

Bývalý český premiér Mirek Topolánek nastoupil jako ředitel pro rozvoj a zahraniční vztahy do slovenské společnosti Nafta, která spadá do Energetického a průmyslového holdingu (EPH). Je to Topolánkovo už třetí angažmá ve strukturách skupiny EPH.

Šéf marketingu a komunikace EPH Daniel Častvaj serveru Týden.cz řekl, že Topolánek do Nafty přišel začátkem letošního roku. Expremiér se bude starat o rozvoj a zahraniční aktivity firmy zejména směrem do východních zemí.

Nafta se zabývá hlavně uskladňováním plynu a těžbou ropy. Na konci loňska EPH odkoupil od německé společnosti E.ON v Naftě 40procentní podíl. Majoritu v Naftě, celkem 56,15 procenta, drží Slovenský plynárenský priemysel (SPP), v němž má EPH 49 procent s manažerskou kontrolou.

Topolánek už působí v dozorčích radách dvou firem, které patří do EPH. V říjnu 2011 se stal šéfem dozorčí rady Elektráren Opatovice a loni členem dozorčí rady německé hnědouhelné a elektrárenské společnosti Mibrag. Vedle toho je předsedou Teplárenského sdružení ČR a také spoluvlastní výrobce řídicích systémů pro petrochemii VAE Controls.

Prodej svého podílu v EPH loni v prosinci oznámila skupina PPF miliardáře Petra Kellnera. PPF zatím vlastní v EPH 44,44 procenta, podnikatel Daniel Křetínský má 18,52 procenta a dalších 37,05 procenta drží skupina J&T. Za svůj podíl by měla PPF dostat zhruba 1,1 miliardy eur (asi 30 miliard Kč).

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!