Twitter by měl letos zdvojnásobit příjmy z reklamy | E15.cz

Twitter by měl letos zdvojnásobit příjmy z reklamy

Ilustrační foto. (Foto: Profimedia)
Ilustrační foto. (Foto: Profimedia)
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Komunikační síť Twitter letos zdvojnásobí své příjmy z reklamy. Uvedla to analytická společnost eMarketer, která tak upravila své původní odhady.

Příjmy Twitteru z reklamy podle ní letos dosáhnou 583 milionů dolarů (11,7 miliardy Kč), především díky prudkému nárůstu reklamy v chytrých telefonech a počítačových tabletech. V roce 2014 se výnosy Twitteru z reklamy podle odhadů přiblíží miliardě dolarů.

Služba Twitter patří spolu Facebookem mezi nejpoužívanější sociální sítě na světě. Twitter, který umožňuje sdílet na internetu textové zprávy mezi svými uživateli, finanční výsledky obvykle nezveřejňuje.

Společnost eMarketer původně odhadovala, že reklama Twitteru letos vynese 288 milionů USD, napsala agentura AP. Rostoucí popularita reklamy v mobilních elektronických zařízeních ji ale přiměla odhady změnit. Letos se tak tento typ reklamy bude podle odhadů na celkových příjmech z obchodní inzerce podílet z asi 50 procent. Ještě předloni byl tento podíl skoro nulový.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.