Armatury Group staví novou halu za 360 milionů. Chce se ukotvit na evropské špičce | E15.cz

Armatury Group staví novou halu za 360 milionů. Chce se ukotvit na evropské špičce

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: CTK

try

Společnost Armatury Group, která patří tak mezi nejvýznamnější průmyslové podniky v ČR, zahájila výstavbu nové průmyslové haly za 360 milionů korun. Nové výrobní zázemí má být uvedeno do provozu do poloviny příštího roku a vytvořit 20 nových pracovních míst.

„Vybudováním průmyslové haly naše společnost rozšíří stávající prostory a získá tím celkovou výrobní plochu o rozměru téměř 20 tisíc metrů čtverečních,“ uvedl předseda představenstva Armatury Group Petr Holeček.

Společnost podle něj hodlá navázat na výsledky loňského roku, ve kterém dosáhla rekordních tržeb ve výši 2,5 miliardy korun. Tím se zařadila mezi největší evropské výrobce a dodavatele průmyslových armatur. Nová kapacita jí má umožnit tuto pozici dlouhodobě ukotvit.

V nové hale plánuje dolnobenešovská firma výrobu kulových kohoutů velkých dimenzí a speciálních hutních armatur. Produkty najdou uplatnění při těžbě, skladování a dopravě ropy a plynu, v petrochemickém a chemickém průmyslu i energetice.

„Jsou to například dodávky do ropných terminálů, na stavbu tranzitních ropovodů a plynovodů, na mořské ropné plošiny a jiné. Hutní armatury jsou pak speciálně vyvinuty do náročných hutních provozů,“ upřesnila Vladimíra Václavíková z marketingu společnosti.

Společnost Arnmatury Group v současnosti zaměstnává 500 pracovníků. Ročně produkuje více než 100 tisíc armatur, dodává přes 500 tisíc položek potrubí a příslušenství. Více než polovina celkové produkce společnosti se prostřednictvím subdodavatelů exportuje do 62 zemí po celém světě.

Autor: try

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.