Ferrari rostou zisky, nové modely jdou na odbyt | e15.cz

Ferrari rostou zisky, nové modely jdou na odbyt

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Italskému výrobci luxusních aut Ferrari stoupl v prvním čtvrtletí čistý zisk o 60 procent na rekordních 124 milionů eur (3,3 miliardy korun). Výsledky podpořil zájem o dražší modely, jako jsou modely s 12 válci a nový kabriolet LaFerrari Aperta. 

Hrubý provozní zisk (EBITDA) stoupl o 36 procent na 242 milionů eur. Příjmy ve čtvrtletí vzrostly o 22 procent na 821 milionů eur.

Dodávky vozů se zvýšily o šest procent na 2003 kusů, z toho dodávky nových modelů s 12 válci, jako GTC4 Lusso, stouply o polovinu. Prodej v Evropě se zvýšil o devět procenta, hlavně díky vysokému růstu v Německu, Francii, Itálii a Británii. V Americe a oblasti Asie a Tichomoří bez Číny dodávky stouply o čtyři procenta, v Číně o tři procenta.

Automobilka se v roce 2015 oddělila od automobilové skupiny Fiat Chrysler Automobiles. Společnost potvrdila předchozí výhled na celý rok, podle kterého se má hrubý provozní zisk zvýšit na více než 950 milionů eur. Dodávky mají letos stoupnout na 8400 z loňských 8014 vozů. Do roku 2019 chce automobilka zvýšit prodej na 9 tisíc vozů.

Video: Podívejte se na Ferrari 812 Superfast

Video se připravuje ...
Ferrari 812 Superfast

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah